Eesti   Inglise   Vene
Kalesi aknad ja uksed -
E-post: info@kalesi.eePUIT-ALUMIINIUMAKNAD ja RÕDUUKSED
68 / 100 / 120 / 150 mm puit-alumiiniumakende lahendused
Sissepoole kald-pöördavatavad normaalaknad
Mitteavatavad normaalaknad. Passiiv- ja hübriidaknad

Puit-alumiiniumaknad
Puit-alumiiniumaknad
Puit-alumiiniumaknad
Puit-alumiiniumaknad
Kalesi PUIT-ALUMIINIUMAKNAD KESTAVAD KAUA
MEIE TOODETUD PUIT-ALUMIINIUMAKNAD ON SUUREPÄRASE
SOOJUS- ja MÜRAISOLATSIOONIGA

Puidust aknaprofiilide veelgi efektiivsemaks kaitsmiseks ilmastikumõjude eest kaetakse nende välispind alumiiniumist katteprofiilidega.

Esimese Eesti aknatootjana juurutasime 2006 aastal tootmisse uudse külmasillata aknaprofiili, mis tagab suurepärase soojus- ja müraisolatsiooni. Lisaks on Kalesi aknad varustatud klaasimistihendiga, mis parandab akna soojus- ning müraisolatsiooni omadusi veelgi.

Akende tootmisel järgime hoolikalt Euroopas väljatöötatud tehnilisi nõudeid. Viimistlusvärvi ja puidu paremaks omavaheliseks sidumiseks, puidukahjurite ja hallituse tõkestamiseks ning värvkatte pragunemise vältimiseks kasutame Saksa tootja Remmers tipptasemel elastsusega, veebaasilisi impregneerimis- ja värvitooteid. 

Kald-pöördavatavad puit-alumiiniumaknad - EELISED:

 • Alumiiniumkatteprofiil tagab pikaealise ja tõhusa puitraamide kaitse väliskeskkonna mõjude eest: UV kiirgus, vihm, külm, tuul jt
 • Tagab hea ventilatsiooni puidu ja alumiiniumist katteprofiili vahel
 • Annab aknale kaasaegse välimuse ning sobib seetõttu eriti hästi modernsematele hoonetele
 • Lisaks RAL-tooniga pulbervi lahendustele on valikus UV-kindlad anodeeritud viimistlused: naturaalne alumiinium, hele pronks, tume pronks

Puit-alumiiniumaknad - STANDARDKOMPLEKT:

 • Impregneeritud ja värvitud puidust aknaraamid, mile välisküljele on paigaldatud alumiiniumist katteprofiilid
 • Energiasäästlik klaaspakett selektiivklaasi, argoontäidise ja
  alumiiniumist vaheliistuga. Klaaspaketi soojusjuhtivus on
  Uk-1,1 W/(m2K) ning müraisolatsioon on Rw-30dB
 • Pöörd-kaldavatavad aknasulused avatavatel akendel (mikro- ja 
  tavatuulutuse võimalusega) 
 • Ilmastikukindlad tihendid (põhitihend + lisatihend soojus- ja 
  müraisolatsiooni parandamiseks)
 • Valualumiiniumist aknalingid

Puit-alumiiniumaknad - ERITELLIMUSEL VÕIMALIK:

Kald-pöördavatavad puitalumiiniumaknad - materjal ja viimistlus

Standardsete puit-alumiiniumakende lengid ja raamid on valmistatud männi-liimpuidust. Eritellimusel toodame aknaid kuuse-, meranti-, tamme-, eukalüpti-, mahagoni-, tiigipuidu jne materjalist. Väljastpoolt on aknad kaetud alumiiniumist katteprofiilidega. Akna puitprofiilide viimistlemisel kasutame Saksa tootja Remmers spetsiaalselt puitakendele mõeldud veebaasilisi kõrgelastseid värvitooteid. Puit-alumiiniumakende sisekülg näeb eriti kaunis välja poolläbipaistva lasuurvärviga viimistletuna.

Tähelepanu! Tumedatooniliste puit-alumiiniumakende pleekumine

Puit-alumiiniumakende väliskülg on kaetud alumiiniumprofiilidega. Kuigi alumiiniumist katteprofiilid kaitsevad puitakende raame tõhusalt otseste ilmastikumõjude eest, ei ole nende viimistlus alati hooldusvaba. Otsese intensiivse UV-kiirgusel toimel pleekuvad pulbervärvitud alumiiniumprofiilid (tumedatoonilised) aja jooksul osaliselt heledamaks, muutes akende välispinna laiguliseks. Heledatoonilistel puit-alumiiniumakendel ei ole pleekumise mõju märgatav. Anodeeritud viimistlusega (naturaalne alumiinium, hele ja tume pronks) alumiiniumist katteprofiilid on UV-kindla viimistlusega. Tolmust ja mustuseest tuleks aga puhastada nii pulbervärvitud, kui ka anodeeritud viimistlusega puit-alumiiniumaknaid vähemalt üks kord aastas. Pulbervärvitud alumiiniumprofiilide horisontaalsetele pindadele ladestunud mustus tuleks kindlasti perioodiliselt puhastada, sest värvi pooridesse imbunud mustus ei pruugi aja möödudes enam olla puhastatav. Soovitame klaaside pesuga samaaegselt puhastada ka alumiiniumist katteprofiile.

Puit-alumiiniumaknad - konstruktsioon ja muud materjalid

Kuna puit-alumiiniumaknad peavad taluma raskeid tingimusi, tuleb kasutada kvaliteetseid materjale. Temperatuurierinevused ja niiskus põhjustavad puitmaterjalide liikumist. Puit-alumiiniumaknad koosnevad aga mitmetest profiilidest ning nende liitekohad peavad olema pragunemise vältimiseks täidetud elastse vuugimastiksiga ja tihedad. Puit-alumiiniumakna värv peab olema väga kvaliteetne ja elastne, et horisontaal- ja vertikaalprofiilide liitekohtade paisumisel ja kahanemisel ning ka suurte temperatuurikõikumiste korral ei tekiks pragusid värvi pinnal.

Üheks tähtsamaks puit-alumiiniumakna pikaealisuse võtmeteguriks on aknakonstruktsiooni eneseventileerimise võimekus sisekondensatsioonivee
eest.

Puit-alumiiniumaknad - müraisolatsioon

Hea müraisolatsiooni tagab paigaldatud lisatihend ja eriklaaspakett. Tuleb arvestada, et hea mürasümmutavusega klaaspaketi üheks osaks on kas paksem ja/või lamineeritud klaas ning see muudab akna raskeks. Seetõttu ei saa sellised avatavad puit-alumiiniumaknad olla väga suurte mõõtudega.

Puit-alumiiniumaknad - turvalisus

Akna täiendav turvalisus tagatakse ee lkõige klaasi valikuga. Kasutatakse kas lamineeritud ja/või karastatud klaasi ning turvasuluseid. Turvasulused takistavad akna või rõduukse raami lengis asuvatest vastusraudadest välja kangutada, kuna liikuval vastused on T-kujulise peaga. Lisaks saab paigaldada lukustatava käepideme.

Puit-alumiiniumaknad - tellimine

Uusi aknaid tellides tuleks kindlasti jälgida, et neid oleks mugav kasutada ja hooldada ning et need sobiks kokku teiste akende ning hoone fassaadiga. Samuti on mõistlik jälgida, et uued puit-alumiiniumaknad sobiks kokku katuse, uste ja teiste akende värvitoonidega.

Puit-alumiiniumaknad on hoone fassaadielement, mille kaudu tuleb tuppa nii valgus kui kütteperioodi välisel ajal ka värske õhk. Seega tuleks enne tellimist hinnata erinevate lisade vajadusi nagu sääsevõrk, tuulutusklapp, veeninade värvitoon jne.

Puit-alumiiniumaknad - hooldus

Puit-alumiiniumaknad ei vaja üldjuhul muud regulaarset hooldust, kui iga-aastast sulusesüsteemi kontrollimist ja määrimist ning vajadusel reguleerimist. Samuti tuleks puhastada aknatihendid. Välimine alumiiniumist katteprofiil kaitseb puitu tõhusalt otseste ilmastiku-  mõjude eest. 

Täiesti hooldusvabad ei ole ka puitalumiiniumaknad. Intensiivse UV-kiirguse toimel võivad tumedama pulbervärviga viimistletud puit-alumiiniumaknad pleekuda heledamaks ja laiguliseks. 
Heledatooniliste pulbervärvitud alumiiniumprofiilide välispinnal ei ole UV-kiirguse toime märgatav. Kuigi viimistlus nbsp;aastatega veidi matistub, ei ole see üldjuhul häiriv. UV-kindlad on aga keemiliselt anodeeritud viimistluse toonid: naturaalne alumiinium, hele ja tume pronks. UV-kiirguse mõju on alati tugevam lõuna- ja läänekaarde paigaldatud akendel. 

Tasub teada, et alumiiniumprofiilide lõikekohad oksüdeeruvad aastate jooksul ning kvaliteetse tulemuse saavutamiseks vajavad eraldi töötlemist. Oksüdeerumine on aktuaalsem ranniku läheduses.

PUITALUMIINIUMAKNAD vs PUITAKNAD 

PÕHILISED ERINEVUSED

Puit-alumiiniumaknad
 • Puit-alumiiniumakende lengi ja raami välimine pind on üleni kaetud alumiiniumprofiilidega. Ehituse või kasutuse käigus vigastatud katteprofiile ei ole võimalik vahetada
 • Keemiliselt anodeeritud alumiinimpindade kahjustamisel puudub võimalus nende taastamiseks ja ülevärvimiseks
 • Intensiivse UV-kiirguse toimel võib lõuna- ja läänekaares asuvate tumedatooniliste puit-alumiiniumaknende viimistlus pleekuda heledamaks ja laiguliseks. Akende väliskülje hilisem hooldusvärvimine on küllaltki keeruline. Kuigi ka heledamate toonidega pulbervärvitud alumiiniumkatted UV-kiirguse mõjul matistuvad, ei ole see üldjuhul häiriv. Keemiliselt anodeeritud viimistlusega puit-alumiiniumakende katteprofiilid on UV-kindlad ega ei vaja hooldamist pika aja vältel
 • Alumiiniumprofiilide lõikekohad oksüdeeruvad aastate jooksul ning kvaliteetse tulemuse saavutamiseks vajavad eraldi töötlemist. Oksüdeerumine on aktuaalsem ranniku läheduses
 • Erikujuliste akende valmistamise võimalused on mõnevõrra piiratud
 • Soojus- ja müraisolatsioon ei parane võrreldes puitakendega
 • Oluliselt kõrgem hind

Puitaknad
 • Ilmastiku kaitseks on puitakende lengide ja raamide alumistele horisontaalpindadele paigaldatud alumiiniumist katteprofiilid. Ehituse või kasutuse käigus vigastatud klikk-teisaldatavaid katteprofiile on hõlbus vahetada
 • Värvkatte ilmastikule vastupidavuse tõstmiseks on soovitatav töödelda puitakende välispindu hooldusbalsamiga 1-2 korda aastas 
 • Lõuna- ja läänekaares asuvad puitaknad võivad vajada osalist värvkatte hooldust u 10 aasta möödudes. Ida- ja põhjakaares asuvate akende viimistlusvärvi prognoositav hooldusvajadus tekib 15-20 aasta möödudes
 • Väiksemaid värviparandusi või hooldusvärvimist (ka juhul kui on soov muuta akende tooni) on lihtne ja soodne teostada 
 • Erikujuliste akende tootmise võimalused on paindlikumad
 • Oluliselt soodsam hind

Kalesi puit-alumiiniumaknad ja rõduuksed on hea soojus- ja müraisolatsiooniga!

Kalesi puit-alumiiniumaknad ja rõduuksed kestavad kaua!

Vali Kalesi puit-alumiiniumaknad ja rõduuksed!