Eesti   Inglise   Vene
Kalesi aknad ja uksed -
E-post: info@kalesi.eePUITAKNAD ja RÕDUUKSED
68 / 100 / 120 / 150 mm puitakende lahendused
Sissepoole kald-pöördavatavad normaalaknad
Mitteavatavad normaalaknad. Passiiv- ja hübriidaknad

PuitaknadPuitaknad
PuitaknadPuitaknad
PuitaknadPuitaknad

Kalesi PUITAKNAD KESTAVAD KAUA
MEIE TOODETUD PUITAKNAD ON SUUREPÄRASE
SOOJUS- ja MÜRAISOLATSIOONIGA

Esimese Eesti aknatootjana juurutasime 2006 aastal tootmisse uudse külmasillata aknaprofiili, mis tagab suurepärase soojus- ja müraisolatsiooni. Lisaks on Kalesi aknad varustatud klaasimistihendiga, mis parandab akna soojus- ning müraisolatsiooni omadusi veelgi. Ilmastiku eest kaitsmiseks on puitakende lengide ja raamide alumistele horisontaalpindadele paigaldatud alumiiniumist katteprofiilid. Ehituse või kasutuse käigus vigastatud klikk-teisaldatavaid katteprofiile on hõlbus vahetada.

Akende tootmisel järgime hoolikalt Euroopas väljatöötatud tehnilisi nõudeid. nbsp;Viimistlusvärvi ja nbsp;puidu paremaks omavaheliseks sidumiseks, puidukahjurite ja hallituse tõkestamiseks ning värvkatte pragunemise vältimiseks kasutame Saksa tootja Remmers tipptasemel elastsusega, veebaasilisi impregneerimis- ja värvitooteid.

Kalesi PUITAKNAD - EELISED

Kalesi PUITAKNAD - STANDARDKOMPLEKT

 • Impregneeritud ning värvitud aknalengid ja/või -raamid
 • Alumiiniumist veeninad aknalengide ja -raamide alumistel horisontaalsetel servadel
 • Energiasäästlik klaaspakett selektiivklaasi, argoontäidise ja alumiiniumist vaheliistuga, klaaspaketi soojusjuhtivus Uk-1,1 W/(m2K) ja müraisolatsioon Rw on 30dB
 • Pöörd-kaldavatavad aknasulused avatavatel akendel (mikro- ja tavatuulutuse võimalusega) 
 • Ilmastikukindlad tihendid avatavatel akendel (põhitihend + lisatihend soojus- ja müraisolatsiooni parandamiseks)
 • Klaasimistihend (soojus- ja müraisolatsiooni parandamiseks)
 • Valualumiiniumist aknalingid 

Kalesi PUITAKNAD - ERITELLIMUSE VÕIMALUSED

 • Erinevate klaaside kasutamine aknapaketis 
 • Erineva laiusega dekoratiivprossid
 • Turvasulused
 • Mitmesugused käepidemed
 • Erinevat tooni värvide, lasuuride, lakkide ning õlide kasutamine
 • Tuulutusklappide paigaldamine
 • Putukavõrgud
 • Lengilaiendused palkmajadele või vastavalt muudele vajadusele
 • Liimpuidust aknalauad
 • Erinevast materjalist veeplekid
 • Leiliruumi aknad
 • EI-30 tuletõkkeaknad
 • Nurgaaknad puitpostidega
 • Nurgaaknad klaas-klaas-lahendusega (puidust nurgapostideta)
 • Viimistlemata aknad
 • Suuremõõtmelised aknad
 • Väljapoole avanevad rõduuksed
 • Lükand- ja voldikuksed rõdudele
 • Eksklusiivsest ja eksootilisest puidust aknad 
  (kuusk, lehis, meranti, tamm, eukalüpt, mahagon, tiik jne.)

Kaasaegsete kald-pöördavatavate puitakende materjal ja viimistlus.  

Standardsed Kalesi puitaknad on valmistatud sõrmjätkatud männiliimpuidust. Eritellimusena on aknaid võimalik tellida kuuse-, meranti-, tamme-, eukalüpti-, mahagoni- ja tiigipuidust. Akende viimistlemisel kasutame Remmesrs katvat kui ka lasuurvärvi (poolläbipaistev värv). Lisaks võivad puitaknad olla värvitud seest ja väljast erineva tooniga, mis mõnevõrra tõstab aga toote hinda.

Puitaknad näevad eriti kaunid välja peitsituna. Puitakna välisviimistluses ei tohiks aga kasutada täiesti läbipaistvaid lasuurvärve ega muid viimistlusmaterjale, kuna nende UV-kiirguse kaitse on liialt nõrk. Niiskuse ja UV-kiirguse koosmõju tulemusena võib puitakende toon mõne aasta jooksul muutuda ebaühtlaseks. Laikudena võivad tekkida värvialused kahjustused. UV-kiirguse toime vähendab ka värvi siduvust puiduga ning sageli hakkab akende ja rõduuste alaosast värvkate kooruma.

TÄHELEPANU! Tumeda viimistlusega puitaknad!

Garantii ei kehti okaspuidust toodetud puitakendest vaigu eraldumisele päikesekiirguse mõjul. Oht on suurem, kui puitakende väliskülg viimistletakse tumedatooniliste värvidega. Okaspuidu pinnakihis asuv vaik võib nn „keema minna” ja pressida end välisvärvi alla ning hiljem tungida läbi viimistlusvärvi akende välispinnale.

Puitakende konstruktsioon ja muud materjalid

Kuna puitaknad peavad taluma raskeid tingimusi, tuleb kasutada kvaliteetseid materjale. Temperatuurierinevused ja niiskus põhjustavad puitmaterjalide liikumist. Puitaknad koosnevad mitmetest profiilidest ning nende liitekohad peavad olema pragunemise vältimiseks täidetud elastse vuugimastiksiga ja tihedad.

Puitakna värv peab olema väga kvaliteetne ja elastne, et horisontaal- ja vertikaalprofiilide liitekohtade paisumisel ja kahanemisel ning ka suurte temperatuurikõikumiste korral ei tekiks pragusid värvi pinnal. Vastasel juhul satub niiskus värvis tekkinud pragude kaudu puidu ja värvi vahele ning põhjustab värvi eemaldumise. Ka UV-kiirgus lagundab puitu. heks tähtsamaks puitakna pikaealisuse võtmeteguriks on aknakonstruktsiooni eneseventileerimise võimekus sisekondensatsioonivee eest.

Alumiiniumist kaitsvad katteprofiilid puitakende raamidel

Puitakende alumistele horisontaalservadele paigaldatud alumiiniumist katteprofiilid kaitsevad tõhusalt erinevate ilmastiku- ja keskonnamõjude eest. Nii on puidust aknaraamide ja lengide servad kaitstud ladestuva tolmu, mustuse, niiskuse, külmumise ja UV-kiirguse koosmõjude tõttu tekkida võivate kahjustuste eest.

Müraisolatsioon

Hea müraisolatsiooni tagab paigaldatud lisatihend ja eriklaaspakett. Tuleb arvestada, et hea mürasümmutavusega klaaspaketi üheks osaks on kas paksem ja/või lamineeritud klaas ning see muudab akna raskeks. Seetõttu ei saa sellised avatavad puitaknad olla väga suurte mõõtudega.

Turvalisus

Akna täiendav turvalisus tagatakse eelkõige klaasi valikuga. Kasutatakse kas lamineeritud ja/või karastatud klaasi ning turvasuluseid. Turvasulused takistavad akna või rõduukse raami lengis asuvatest vastusraudadest välja kangutada, kuna liikuval vastused on T-kujulise peaga. Lisaks saab paigaldada lukustatava käepideme.

Puitaknade tellimine

Uusi aknaid tellides tuleks kindlasti jälgida, et neid oleks mugav kasutada ja hooldada ning et need sobiks kokku teiste akende ning hoone fassaadiga. Samuti on mõistlik jälgida, et uued puitaknad sobiks kokku katuse, uste ja teiste akende värvitoonidega.
Puitaknad on hoone fassaadielement, mille kaudu tuleb tuppa nii valgus kui kütteperioodi välisel ajal ka värske õhk. Seega tuleks enne tellimist hinnata erinevate lisade vajadusi nagu sääsevõrk, tuulutusklapp, veeninade värvitoon jne.

Puitaknad - hooldus

Puitaknad ei vaja üldjuhul muud regulaarset hooldust, kui iga-aastast sulusesüsteemi kontrollimist ja määrimist ning vajadusel reguleerimist. Samuti tuleks puhastada aknatihendid.

Ehkki Kalesi puitaknad toodetakse kaasaegsete ja väga kvaliteetsete impregneerimis- ja värvitoodetega, võivad puitaknad vajada u 10 aasta möödudes osalisi värviparandusi. Lõuna- ja läänekaares asuvad puitaknad on alati raskemates ilmastikuoludes. Ida- ja põhjakaares tekkib värviparanduste vajadus oluliselt hiljem.

Selleks, et puitakende värvkatte vastupidavus ja vetthülgavus säiliks pikkade aastate jooksul muutumatuna, soovitab Saksa värvitootja Remmers 1-2 korda aastas puitakende välispinda puhastada ning katta spetsiaalse hooldusbalsamiga. Puitakende hoolduseks vajalikke tooteid on võimalik osta Kalesi aknatehase esindusest.

Täiesti hooldusvabad ei ole ka puitalumiiniumaknad. Intensiivse UV-kiirguse toimel võivad tumedama pulbervärviga viimistletud puit-alumiiniumaknad pleekuda heledamaks ja laiguliseks. Heledatooniliste pulbervärvitud alumiiniumprofiilide välispinnal ei ole UV-kiirguse toime märgatav. Kuigi viimistlus nbsp;
aastatega veidi matistub, ei ole see üldjuhul häiriv. UV-kindlad on aga keemiliselt anodeeritud viimistluse toonid: naturaalne alumiinium, hele ja tume pronks. UV-kiirguse mõju on alati tugevam lõuna- ja läänekaarde paigaldatud akendel. 

Tasub teada, et alumiiniumprofiilide lõikekohad oksüdeeruvad aastate jooksul ning kvaliteetse tulemuse saavutamiseks vajavad eraldi töötlemist. Oksüdeerumine on aktuaalsem ranniku läheduses.

PUITAKNAD vs PUITALUMIINIUMAKNAD 

PÕHILISED ERINEVUSED

Puitaknad
 • Ilmastiku kaitseks on puitakende lengide ja raamide alumistele horisontaalpindadele paigaldatud alumiiniumist katteprofiilid. Ehituse või kasutuse käigus vigastatud klikk-teisaldatavaid katteprofiile on hõlbus vahetada
 • Värvkatte ilmastikule vastupidavuse tõstmiseks on soovitatav töödelda puitakende välispindu hooldusbalsamiga 1-2 korda aastas 
 • Lõuna- ja läänekaares asuvad puitaknad võivad vajada osalist värvkatte hooldust u 10 aasta möödudes. Ida- ja põhjakaares asuvate akende viimistlusvärvi prognoositav hooldusvajadus tekib 15-20 aasta möödudes
 • Väiksemaid värviparandusi või hooldusvärvimist (ka juhul kui on soov muuta akende tooni) on lihtne ja soodne teostada 
 • Erikujuliste akende tootmise võimalused on paindlikumad
 • Oluliselt soodsam hind
Puit-alumiiniumaknad
 • Puit-alumiiniumakende lengi ja raami välimine pind on üleni kaetud alumiiniumprofiilidega. Ehituse või kasutuse käigus vigastatud katteprofiile ei ole võimalik vahetada
 • Keemiliselt anodeeritud alumiinimpindade kahjustamisel puudub võimalus nende taastamiseks ja ülevärvimiseks
 • Intensiivse UV-kiirguse toimel võib lõuna- ja läänekaares asuvate tumedatooniliste puit-alumiiniumaknende viimistlus pleekuda heledamaks ja laiguliseks. Akende väliskülje hilisem hooldusvärvimine on küllaltki keeruline. Kuigi ka heledamate toonidega pulbervärvitud alumiiniumkatted UV-kiirguse mõjul matistuvad, ei ole see üldjuhul häiriv. Keemiliselt anodeeritud viimistlusega puit-alumiiniumakende katteprofiilid on UV-kindlad ega ei vaja hooldamist pika aja vältel
 • Alumiiniumprofiilide lõikekohad oksüdeeruvad aastate jooksul ning kvaliteetse tulemuse saavutamiseks vajavad eraldi töötlemist. Oksüdeerumine on aktuaalsem ranniku läheduses
 • Erikujuliste akende valmistamise võimalused on mõnevõrra piiratud
 • Soojus- ja müraisolatsioon ei parane võrreldes puitakendega
 • Oluliselt kõrgem hind

Kalesi puitaknad ja rõduuksed on hea soojus- ja müraisolatsiooniga!

Kalesi puitaknad ja rõduuksed kestavad kaua!

Vali Kalesi puitaknad ja rõduuksed!