Eesti   Inglise   Vene
Kalesi aknad ja uksed -
E-post: info@kalesi.eeKALESI PUIDUST VÄLISUKSED

KALESI toodab puidust terrassi- ja kõrvaluksi ning ka intensiivsemaks kasutamiseks mõeldud stabiilseeeritud konstruktsiooniga välisuksi. Välisuksed võivad olla sisse- kui ka väljapoole avanevad. Toodame ka mitmeosalisi monoliitseid ukselahendusi. Kõrval või ülal asuvad elemendid on sel juhul tervikuna monteeritud ühtsesse ukselengi. Antud lahendus tagab raskete välisuste sulgemisel parema konstruktsiooni jäikuse ning stabiilsuse. Ukse sulgemisel väheneb oluliselt vibratsioon.

PEASISSEKÄIGU UKSED ERAMUTELE

Välisuste tootmisel kasutame parimate Euroopa tootjate komponente. nbsp;Kõik välisuksed on välja töötatud tõrgeteta kasutamiseks muutlikes põhjamaisetes ilmastikutingimustes.
  • kasutame 3-lukustuspunktiga MACO (Austria tootja) nbsp;turvalukke, mis tagavad turvalisuse ning tiheda sulgumise kogu ukselehe kõrguses
  • kasutame 3-suunas reguleeritavad SIMONSWERK uksehinged võimaldavad ukselehte igas suunas mugavalt reguleerida 
  • Saksa tootjate DREITALER ja VARIOTEC „sandwich“ uksepaneelid on difusioonikindlad* ja kõrge stabiilsusega (ukselehe paksused 78-100mm)
  • klaasvälisuste puitraamide stabiliseerimisel kasutame KALESI erilahendust**, mis kindlustab ükseraami stabiilsuse sõõltumata aastaajast (ukseraami paksused 78-100mm)
  • Saksa tootjate FSB ja HOPPE ukselinkide valikust leiate kaasaegse disainiga meistriteoseid, kuid on ka lihtsaid ja mugavate vormidega lahendusi
  • Saksa tootja REMMERS või Taani tootja CORI puituste viimistlusmaterjalid tagavad pikeaealisuse muutuvas põhjamaises kliimas
  • Saksa tootja DEVENTER uksetihendid tagavad maksimaalse soojus- ja müraisalatsiooni


ÜHEOSALISED VÄLISUKSED


KAHEOSALISED VÄLISUKSED

KOLMEOSALISED VÄLISUKSED

NELJAOSALISED VÄLISUKSED

LINGID JA LUKUD

Ustele saab tellida erineva disainiga lingigarnituuri. Saadaval on erineva turvalisusega lukud ja lukusüdamikud
LISAINFO:

KALESI välisuksed on kõrge kvaliteediga ning sellest tulenevalt on nende hinnad keskmisest kõrgemad.

Selgitused:

* Veeauru difusiooni all mõeldakse veeauru liikumist läbi tahke materjali. Sise- ja väliskeskkondade absoluutse niiskussisalduste erinevusega kaasneb erinev veeauru rõhk. Veeaur liigub suuremalt osarõhult e suuremalt niiskusesisalduselt väiksema poole. Eesti kliimas (külmal aastaajal) toimub veeauru difusioon üldjuhul seest välja. Sõltuvalt sise- ja välisõhu absoluutsest niiskustasakaalust muutub tavaliselt ka puituste raamide niiskustasakaal. Niiskustasakaalu muutumisel puit paisub või kahaneb. Tavaliselt muutub sel juhul puitkonstruktsioonide kuju st puit hakkab „mängima“. Mõningate puitkonstruktsioonide ja/või -toodete korral ei ole aga puidu* kuju muutus erinevatel põhjustel aktsepteeritav.

** Puitprofiili keskosas on kasutatud erinevaid lamineeritud täidiseid selleks, et ära hoida veeauru difusiooni läbi raamiprofiilide. Difusiooni elimineerimine tagab ühtlase puidu niiskustasakaalu. Väheneb puidu loomulik võime paisuda ja kahaneda st puitprofiili püsib võimalikult stabiilsena. Tänu kujukindlate lamineeritud täidisprofiilide kasutamisele ukseprofiilide sees väheneb oluliselt muutuvast niiskusest tekkiv jõud puitprofiilide sees. Lamineeritud sisemised stabiliseerimisprofiilid hoiavad ära ka pikkisuunalised puitlamellide niiskuspaisumisest tulenevad muutused ning sellest tulenevalt muutub võimatuks profiili kaardumine.